Egekamp Hakkında

Ege’de kamp, EGEKAMP olarak İzmir’de hizmet veren 1700 kişinin aynı anda rahatça konaklayabildiği, 5 yıldızlı otellerle aynı standartlara sahip sadece öğrenciler ve sporcular için dizayn edilmiş bir kamp merkezidir. Kamp merkezinde kendi organizasyonlarını gerçekleştiren EGEKAMP, aynı zamanda ülkemizden ve yurtdışından organizasyon şirketleri ile iş birliğiyle sportif ve geleneksel eğitim alanlarında hizmet vermektedir.

EGEKAMP tesislerimizde, Ege üniversitesi içerisinde bulunan bütün sportif alanların kullanımının yanı sıra, kendi açık yüzme havuzu, halı sahası, ayak tenisi, plaj voleybolu kortu ve birçok renkli aktiviteye olanak sağlayan geniş çim alanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Sürpriz ödüllü masa tenisi, bilardo ve langırt organizasyonları ve eğitsel oyunlarla katılımcıların sosyalleşmeleri ve ikili ilişkilerinin gelişmesini amaçlamaktadır.

Yılın 12 ayı boyunca sadece spor ve sporculara yönelik çalışmalar yapan EGEKAMP profesyonel hizmet anlayışı ile birlikte katılımcılara Ege’nin incisi olan İzmir’in kültürel ve doğal güzelliklerini tanıtarak eğlence dolu anlar da yaşatmaktadır.İzmir’in en büyük alışveriş merkezi olan Forum Bornova’ya yürüme mesafesinde olması, tesislerde bulunan kafe ve işletmeler sporcuların ekstra ihtiyaçlarını karşılamaları için önemli bir etkendir. Ayrıca dört mevsim güzelliğiyle öne çıkan İzmir’i keşfetme fırsatı bulan öğrenciler; şehir turu gezileri ile İzmir’i, Denizaltı Müzesi, Atatürk Köşkü, İzmir’in köklü tarihi miraslarından biri olan Tarihi Asansör ve geleceğin üniversitelileri olarak Ege Üniversitesi’ni tanıma imkanlarına sahip oluyorlar.

Sporcukişiliği ile uluslararası alanda ülkemize uzun süre hizmet etmiş olan ve Üniversite eğitimini Amerika’da dereceyle bitiren eski milli basketbolcu Mesut ADEMOĞLU koordinatörlüğünde ülkemiz sporuna ve sporcularına ilgili federasyonların standartlarında hizmet etmeyi misyon edinen EGEKAMP, sizleri misafir etmekten mutluluk duyacaktır.

NEDEN EGEKAMP ?

Aileden biri;

Ailemiz bizi korur, sever, güvende olmamızı ister ve bu hayatta bizler için her şeyin en iyisini ister. EGEKAMP geleceğin aydınlık yüzleri olan çocuklarımıza adeta ikinci bir aileleri varmış gibi hissettirir. EGEKAMP çocuklarımızın gelişimine ve hayallerine ulaşmalarına sanki aileden biri gibi destekler ve onları nitelendirir.

Genç ve Dinamik Kadro;

Bünyesinde 126 personel bulunduran EGEKAMP, sporculara ve kampçılara rol model olabilecek ve onları daha ileri seviyelere taşıyabilecek bilgi, birikim ve donanıma sahip koçları, yönetim kadrosu ve çalışanlarıyla hep daha iyisi için hizmet vermektedir.

Farkına var;

Biliyoruz ki her insan bir kar tanesidir ve kar taneleri asla birbirine benzemez. Geleceğin aydınlık yüzleri olan çocuklarımızın farklı bilgi, beceri, düşünce ve tutumları olabilir. Kendilerini geliştirebilmeleri ve keşfedebilmeleri için okul dışı eğitim alanlarından biri olan kamplarda çocuklarımıza en iyi imkanlar çerçevesinde koçlarıyla birlikte hizmet vermektedir.

Aidiyet;

Profesyonel eğitmenler ve genç koçların yanı sıra, aşçısından teknisyenine, bütün kamp personeli özenle seçiliyor ve yıllarca birlikte çalışılıyor. Geleceğin aydınlık yüzleri olan çocuklarımız için EGEKAMP görevlileri, her ebeveyn ve gencin kendini EGEKAMP Ailesi’nin bir parçası olarak hissetmesini sağlamaya çalışıyor.

Kişisel gelişim;

Kamp dönemi boyunca çocuklarımız, liderliğin ve kişisel başarının önemini öğrenirken, aynı zamanda takım ruhunu geliştirecek aktivitelerle yardımlaşmayı ve paylaşmayı öğreniyorlar. Gençler, küçük bir grupta yaşıtlarıyla yan yana yaşayarak doğruluk, dürüstlük, sorumluluk, başkalarına saygı ve bağlılık gibi özelliklerini geliştiriyor.

EGE’NİN BAŞKENTİ İZMİR

Türkiye’nin batısında, Ege Denizi’nin kıyısında yer alan Ege’nin İncisi İzmir, Türkiye’nin 3’üncü büyük kentidir.

İzmir, 8.500 yıllık geçmişiyle, ev sahipliği yaptığı 32 uygarlığın bıraktığı mirasla, bereketli topraklarıyla, uygun iklim koşullarıyla, yılda 300 gün güneşiyle, 629 km’lik kıyı şeridiyle, mavinin her tonunu sunan deniziyle keşfetmeniz için sizi bekliyor.

İzmir; ekonomik ve sosyal olarak dinamik bir şehir oluşunu konumu, iklimiyle tarihi boyunca pek çok kültür ve din barındırmış olmasına borçludur. Persler, Antik Yunanlılar, Asurlular, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar, kentin uzun tarihi boyunca ev sahipliği yaptığı onlarca farklı uygarlıktan sadece birkaçıdır.

Konak Meydanı'ndaki Saat Kulesi, Tarihi Asansör Kulesi, Mezarlıkçıbaşı ve Konak Meydanı arasında uzanan tarihi çarşı Kemeraltı, müzeler (İzmir Arkeoloji Müzesi, Agora Müzesi, İzmir Etnografya Müzesi, Efes Müzesi...), hanlar, hamamlar, kütüphaneler kentin zengin kültür ve tarihinin önemli parçalarıdır.

KONAKLAMA

Konaklama; İzmir'de Ege Üniversitesi Bornova Kampüsü içerisinde 575 odalı, 5 yıldızlı otel konforundaki ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyeti Yönetim Sistemi sertifikalarına sahip tek yurt olan Egeyurt yerleşkesinde yapılmaktadır. Egekamp, eğitim dışında da öğrencilere ait özgür alanlar yaratan konsepti ile kültür, eğlence, sanat, spor ve sağlık alanları ile güvenli sosyalleşmeyi sağlayacaktır.

Ailesinden uzakta kamp hayatını sürdüren öğrencilere hayatını kolaylaştıran kişisel hizmetler ile destek olunmaktadır. Her odada klima, buzdolabı, televizyon, banyo, tuvalet, bazalı yatak, komodin, kişiye özel çalışma masası ve Digiturk yayını bulunmaktadır.

Ailesinden uzakta kamp hayatını sürdüren öğrencilere hayatını kolaylaştıran kişisel hizmetler ile destek olunmaktadır.

* Kız ve Erkek olarak iki ayrı bloktan oluşmaktadır.

* Kampımıza katılan öğrencilerimiz, doğal afet ve yangın gibi durumlara karşı sigortalıdır.

* Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesine 50 metre uzaklıktadır.

* Ege Üniversitesi Spor Tesisine 100 metre mesafededir.

YEMEK HİZMETİ

Yaptığımız her işte sağlık, güvenlik ve çevre bizim bir numaralı önceliğimizdir. Bilgili, deneyimli aşçı kadrosunun yanısıra güler yüzlü ve hızlı servis personeli ile öğrencilerimizi memnun etmeyi hedeflemekteyiz. Şüphesiz ki yeterli ve dengeli beslenme ilkeleri gerekli gıda güvenliği şartlarının sağlanması ile ortaya çıkacaktır. Çevre üzerindeki etkimizi dikkate alarak güvenli, kaliteli, sağlıklı ve yerel tedarikçilerden satın alınmış yiyecekleri temin etmeye özen gösteriyoruz.

  • Sabah Kahvaltısı
  • Öğle yemeği (4 çeşit)
  • İkindi kahvaltısı
  • Akşam yemeği (4 çeşit)
  • Yemeklerimiz öğrencilerimizin günlük enerji ve kcal ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanmaktadır.
  • Yemeklerimiz kendi mutfağımızda tecrübeli aşçılarımız tarafından yapılmaktadır.
  • Hazırlanan haftalık yemek listesi öğrencilerimize, ailelere düzenli olarak gönderilmektedir.

Güvenlik

Şüphesiz ki tüm velilerimizin endişesi çocuklarının güvenliğinin nasıl sağlandığıdır. Bizler tüm teknolojik ve mühendislik çalışmalarla en üstün teknolojiyi EGEYURT binalarında kullandık.

EGEKAMP öğrencilerimizin güvenliği için 7/24 20 güvenlik personeli ve 276 adet kapalı devre kamera sistemi ile izlenmekte olup yangın, deprem gibi afetlere karşı üst seviyede güvenlik tedbirleri sunar.

Ege Üniversitesi kampüs alanına girişlerde kartlı sistem uygulanır. Kartları olmayan kişiler kampüs içerisine giriş yapamamaktadır. Giriş turnikelerinde ve kampüs içerisinde 7/24 Ege Üniversitesi’nin güvenlik personeli bulunmaktadır.

Kız ve erkek bloklarımızın iki ayrı parmak izi sistemi mevcut olup bloklar arası geçiş yapılmamaktadır. Böylelikle kamp içerisindeki giriş ve çıkışlar kontrol altına alınmaktadır.

ULAŞIM

EGEKAMP, SRC ve Psikoteknik belgelerine sahip ulaşım personelleri ile güvenli bir seyahat sunmaktadır.

Tüm yıl boyunca sadece Egeyurt öğrencilerinin kampüs içi ring servisini yapmakta olup öğrenci taşıma konusunda deniyimli bir kadroya sahiptir.

Kampımıza özel araçları ile gelmeyecek öğrenci ve velilerimizin talep ettikleri taktirde İzmir Adnan Menderes Havalimanı veya İzmir Otobüs Terminalinden kampa ulaşımları Egekamp servis araçları tarafından sağlanacaktır.

Havalimanı ve otogar transferleri ücretsizdir.

Ulaşım planlamamız için rezervasyon departmanımız ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Sizleri Egekamp yazılı pankartlarımızla bekleyeceğiz ve kamp bitiminde de aynı şekilde uğurluyor olacağız.

Başvuru ve Bilgi

EGEKAMP Hakkında Bilgi Alabilir Ya da Başvuru Yapabilirsiniz.